diff options
Diffstat (limited to '')
-rw-r--r-- | main.qml | 11 |
1 files changed, 7 insertions, 4 deletions
@@ -24,6 +24,9 @@ import org.asteroid.controls 1.0 Application { id: app + centerColor: "#b01c7e" + outerColor: "#420a2f" + property bool running property var previousTime property int elapsed: 0 @@ -36,16 +39,16 @@ Application { var mod = Math.abs(usec) if (mod >= 3600000) { // Hours + Minutes + Seconds return '<font color=\"#FFFFFF\" size="3">' + Math.floor(mod / 3600000) + '<sup>h</sup>' + '<br></font>' + - '<font color=\"#F3BFB8\" size="1">' + zeroPad(Math.floor((mod % 3600000) / 60000)) + '<sup>m</sup>' + + '<font color=\"#CCCCF3\" size="1">' + zeroPad(Math.floor((mod % 3600000) / 60000)) + '<sup>m</sup>' + zeroPad(Math.floor((mod % 60000) / 1000)) + '<sup>s</sup></font>' } else if (mod >= 60000) { // Minutes + Seconds + Tenth return '<font color="#FFFFFF" size="3">' + zeroPad(Math.floor((mod % 3600000) / 60000)) + '<sup>m</sup>' + '<br></font>' + - '<font color="#F3BFB8" size="1">' + zeroPad(Math.floor((mod % 60000) / 1000)) + '<sup>s</sup>' + + '<font color="#CCCCF3" size="1">' + zeroPad(Math.floor((mod % 60000) / 1000)) + '<sup>s</sup>' + Math.floor((mod % 1000) / 100) + '</font>' } else { // Seconds + Tenth - return '<font color="#FFF" size="3">' + zeroPad(Math.floor((mod % 60000) / 1000)) + '<sup>s</sup>' + '</font>' + - '<font color="#F3BFB8" size="1">' + Math.floor((mod % 1000) / 100) + '</font>' + return '<font color="#FFFFFF" size="3">' + zeroPad(Math.floor((mod % 60000) / 1000)) + '<sup>s</sup>' + '</font>' + + '<font color="#CCCCF3" size="1">' + Math.floor((mod % 1000) / 100) + '</font>' } } |